Wordpress

WordPress Şifre Sıfırlama

WordPress phphmyadmin admin şifre sıfırlama dünyada web site yönetim sistemlerinde en çok kullanılan sistem. Peki web sitemizi daha iyi bir hale getirmeye odaklanırken şifremizi unutursak ne yapabiliriz. WordPress şifre sıfırlama maili gelmiyor mu? İşte yazımız tam da size göre. WordPress phpmyadmin şifre sıfırlama yazımız kısa ve kolay adımları ile sizlerle.

Öncelikle 2 ayrı durum söz konusu olduğunu belirtmemiz lazım.

  1. Kullanıcı adı ve şifremiz ile wordpress sistemine kayıtlı bir hesabımız var diyelim. Parolamı unuttum şeklinde bizi karşılayan form ekranı tıklayıp sonrasında yönlendirmeleri doğru bir şekilde yaparak ilerleriz ek olarak kayıtlı mail adresimize gelecek olan bilgilendirme maili şifremizi değişmemizi sağlayacak.
  2. Eğer yönetici panelimize giriş yapmış kullanıcılar > profiliniz düzenle kısmına geliniz. Hesap yönetimi kısmından yeni parola ayarla diyerek yeni parolanızı ayarlayabilirsiniz.
Wordpress Şifre Sıfırlama
  1. Peki localhost yani yerel php sunucusu üzerinde geliştirme yapıyor olalım. WordPress sistemine kayıtlı olmayan bilgilerimiz mevcut ise ne yapacağız? İşte burada devreye veritabanı bilgimiz girer ve ondan sonra php my admin kullanıcı bilgilerimizi biliyor ve bilgili isek durumu lehimize çevirebiliriz.

WordPress Şifre Sıfırlama İşlemini Neden Yapmalıyım?

Şifrelerimizi bir çok platform üzerinde kullanıyor veya tarayıcımızda saklıyor isek, güvenlik zafiyeti oluşturabileceğini unutmamalıyız. Bu nedenle şifrelerimiz düzenli aralıklarla değişmelidir. Eğer hesabı başka biriyle paylaşmış veya en basit haliyle unuttunuz ise şifreniz değişmelidir.

Wordpress Şifre Sıfırlama
  • Öncelikle panel girişinizi tamamlayın.
  • Wp_user tablosu içerisinde user_login altında kullanıcı isminizi göreceksiniz.

Normalde user_pass kısmında daha önce belirlemiş olduğunuz şifre yer alır. Tabi ki burada göreceğiniz karışık harfler ve rakamlar şifrelenmiş halde olacak. Burada yeni şifremizi bu alana örnek verelim bilgisayiyorum123 şeklinde girmiş olursa ters şifreleme ile veri tabanından yanlış çekilmiş olacak. Bunun yerine 123456 şifremizin şifreli halini e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e yazmış olursak giriş ekranında normal anlayabileceğimiz halini girebiliriz. WordPress admin şifre sıfırlama ile alakalı sizin bizimle paylaşacağınız herhangi bir şey varsa yoruma yazmayı unutmayın.

WordPress sitesini ziyaret ederek dünyanın en popüler web site yönetim aracı wordpress yönetim sistemi hakkında çok daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Daha fazla wordpress içerik için BilgiSayıYorum sitemizde WordPress kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Hepsi bu kolay gelsin. Anlaşılmayan durumlar için canlı destek hattımızdan yardım alabilirsiniz.

Wordpress Şifre Sıfırlama
Wordpress Şifre Sıfırlama 6
Wordpress Şifre Sıfırlama
Wordpress Şifre Sıfırlama 7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu